Kraina Lodów – gra dla dzieci

0
420
Gra Kraina Lodów od Rebel

Marzyliście w dzieciństwie o tym, żeby mieć własny kramik z lodami, w którym nigdy nie usłyszycie: „Już dosyć!”? Ja marzyłam. W zasadzie nadal mi się marzy. Dlatego nowość od firmy Rebel przyjęłam z niemałym entuzjazmem. I choć za kompana do gry mam trzylatka, to tak przedniej zabawy dawno nie doświadczyłam. Ale od początku.

„Kraina Lodów” od Rebel to gra zręcznościowa, w której oprócz sprawnych rączek potrzebna jest spostrzegawczość i szybkość. Wzrok przyciąga barwne pudełko wykonane z grubego kartonu, co według mnie jest dużym plusem. Nie ma obawy, że rozpadnie się w drobny mak przy częstym używaniu.

Zawartość opakowania to cztery zestawy wafelków (zielone, niebieskie, różowe, żółte) i cztery zestawy do lodów w trzech kolorach (żółte, różowe i zielone). Oprócz tego, w pudełku znajdziemy karty zadań, na podstawie których toczyć będzie się rozgrywka.
Do każdego zestawu dołączona jest także instrukcja gry w języku polskim.

Pudełko ma plastikową wypraskę, która pozwala na utrzymanie porządku i rozdzielenie elementów niezbędnych do gry.

Kraina Lodu od Rebel

Wafelki i lody

Elementy gry, czyli wafelki i kulki lodów, wykonane są z trwałych materiałów w intensywnych, wesołych kolorach. Wszystkie są zdecydowanie bezpieczne dla najmłodszych. Nie ma w nich małych części czy ostrych wykończeń. Dlatego uważam, że grą mogą, oczywiście pod nadzorem dorosłych, bawić się nawet młodsze dzieci.

Gra opisana jest, jako produkt dla dzieci od 6 lat. Ja jednak zdecydowałam się grać z moim trzylatkiem.

Kraina Lodu od Rebel

Jaki jest cel gry „Kraina Lodów”?

„Kraina Lodów” to rywalizacja, w której za pomocą posiadanego zestawu wafelków i gałek do lodów, mamy do wykonania szereg zadań polegających na realizacji zamówień lodowych.

Jak przygotować się do gry „Kraina Lodów”?

Przygotowanie gry jest bardzo proste. Jest ona przewidziana dla od dwóch do czterech graczy. Każda z osób biorących udział w rozgrywce dostaje zestaw wafelków i kulek lodu (po jednym z każdego koloru).

Kulki lodów umieszczamy zgodnie z kolorami na właściwych wafelkach. Tasujemy karty wyzwań i wykładamy je na środku stołu, tworząc zakryty stos.

Przed rozpoczęciem zabawy, musimy ustalić jedną zasadę odnośnie przygotowania do kolejnej rundy. Mamy bowiem dwie opcje:

  1. Możemy za każdym razem wracać do układu początkowego.
  2. Pozostawić wszystko tak, jak wyglądało to na koniec rundy.

Wszystkie kolejki przebiegają tak samo. W momencie, gdy wszyscy gracze są gotowi, na stół wykładamy jedną kartę z kart zadań. I właśnie teraz zaczyna się prawdziwa zabawa!

Zadania w grze

Nasze zadanie polega na tym, żeby przenosić kulki pomiędzy wafelkami, tak, aby udało nam się powtórzyć układ przedstawiony na karcie z aktualnym wyzwaniem.

Układy z kart zadań są zróżnicowane. Ja, grając z 3-letnim synem zdecydowałam się odrzucić z talii te, które uznałam za zbyt skomplikowane. Niektóre z nich wymagają poprzestawiania kulek, inne tworzenia wież z lodów.

Ważne jest to, że nie wolno przy wykonywaniu zadania ani dotknąć ręką ani upuścić gałki. Jeśli jednak nam się to przytrafi, gałkę podnosimy za pomocą wafelków.

Ten, kto poprawnie i najszybciej wykona zadanie wykrzykuje „Lody, lody raz!” i zdobywa daną kartę.

Gra kończy się w momencie, gdy jeden z graczy zdobędzie 5 kartę zadań.

Gra „Kraina Lodów” trafiła do naszego rodzinnego Top 10. Dawno nie mieliśmy w domu gry, która przypadła do gustu wszystkim domownikom.

Jeszcze większą furorę gra zrobiła podczas spotkania ze znajomymi.
Chcąc sprawdzić, czy jest ona odpowiednia także jako rozrywka dla dorosłych, zaproponowaliśmy partyjkę znajomym. Ku naszemu zdziwieniu gra tak mocno spodobała się gościom, że z jednej rundki zrobiło się ich kilkanaście.

Jeśli szukacie prezentu dla swojej pociechy i chcecie go uszczęśliwić grą, która będzie podobała się także dorosłym z całego serca polecam Wam „Krainę Lodów” od Rebel.