Xblitz Kinder: Niania elektroniczna (recenzja, test)

1
3969
Xblitz Kinder
Xblitz Kinder

Dziś testujemy urządzenie, które przyda się w każdym domu z malutkim dzieckiem. Xblitz Kinder to elektroniczna niania uzbrojona w kamerkę z mikrofonem oraz wyświetlacz. Jak sprawuje się w praktyce? Przeczytajcie recenzję.

Dziecko śpi czy nie? Czemu jest cicho? Czemu płacze? Czy wypadł smoczek? Każdy, kto miał do czynienia z małym szkrabem wie, ile nerwów dziecko potrafi przysporzyć rodzicom, zwłaszcza jeżeli jest to pierwsze dziecko. Dziecko wymaga od nas opiekunów wiecznej uwagi. Dlatego warto trochę wspomóc się elektroniką. Dziś testujemy urządzenie, które nieco ułatwi życie rodzicom. Xblitz Kinder to elektroniczna niania z bezprzewodową kamerą oraz dwukierunkowym mikrofonem. Świetnie spisująca się np. w mieszkaniu gdzie dziecko leży w łóżeczku w sąsiednim pokoju.

Xblitz Kinder
Xblitz Kinder

Xblitz Kinder: Pierwsze wrażenie

Po otwarciu pudełka, miło się zaskoczyłem. Baza wraz z kamerą nie wygląda jak zabawka. Jakiś czas temu przeglądałem w Internecie oferty podobnych zestawów konkurencyjnych firm i albo były to toporne urządzenia albo o kształtach dziecięcych zabawek. A to przecież nie jest zabawka dla dziecka tylko dla rodzica.

Xblitz Kinder
Xblitz Kinder

W zestawie znajdziemy nianię czyli bazę urządzenia, bezprzewodową kamerkę z mikrofonem, dwie ładowarki mini-usb wraz z długim przewodem oraz oczywiście, instrukcja obsługi.

Baza Xblitz Kinder

Urządzenie łączy się bezprzewodowo z dołączoną kamerą z mikrofonem. Jest wyposażona w akumulator, który po naładowaniu wystarcza na kilka godzin ciągłej pracy.

Xblitz Kinder
Xblitz Kinder

Baza posiada tryb VOX, dzięki któremu czas pracy baterii wydłuża się do ponad 12h. Tryb VOX włącza kamerę i mikrofon przesyłając obraz z dźwiękiem w momencie jak kamera wykryje ruch dziecka bądź np. płacz.

Baza wyposażona jest również w 8 kołysanek, które możemy odtworzyć poprzez wbudowany w kamerze głośnik. Melodyjki zmieniają się każdorazowo po włączeniu odtwarzacza.

Dodatkowo mamy możliwość mówienia do dziecka wykorzystując mikrofon w bazie i głośnik w kamerze.

Kamera w Xblitz Kinder

Xblitz Kinder
Xblitz Kinder

Kamera nie ma wbudowanego akumulatora, wymaga ciągłego zasilania z gniazda poprzez port mini USB. Producent dołączył do zestawu ładowarkę z ponad 3-metrowym przewodem. Xblitz Kinder wyposażony jest w diodę IR, ułatwia podgląd dziecka przy słabym czy całkowitym braku światła. Według producenta, widoczność w nocy wynosi około 5 metrów. Osobiście sprawdziłem jak sprawuję się to w praktyce i śmiało mogę powiedzieć, że z dwóch metrów, jakie dzieliło kamerkę od dziecka, po przełączeniu w podczerwień, widać idealnie. Plusem jest także stały odczyt temperatury otoczenia oraz nasłuch przy użyciu mikrofonu tego, co dzieje się przy dziecku.

Minusem jest montaż kamery. Producent dodaje tylko montaż na 2 śruby. Warto by było, gdyby w przyszłości dodał np. również klips do łóżeczka.

 Na plus:

  • Bateria w trybie VOX ponad 12h
  • Dwukierunkowy mikrofon
  • Czuły czujnik ruchu i dźwięku

Na minus:

  • Brak możliwości wgrania swoich kołysanek
  • Brak regulacji głośności w głośnikach kamery
  • Tylko jeden sposób montażu.
PRZEGLĄD RECENZJI
Pojemność baterii
10
Funkcjonalność
9
Cena
9
Czy kupiłbym
9,5
PRZEZMarcin Markiewicz
Poprzedni artykułKraina Lodów – gra dla dzieci
Następny artykułZabiegi z wykorzystaniem botoksu (zastosowanie, efekty, ceny)
Redakcja portalu Stronapiekna.pl.
xblitz-kinder-niania-elektroniczna-recenzja-testJuż dawno nie byłem tak zadowolony z jakiegoś urządzenia. Siedzę wygodnie w salonie i na monitorze patrzę czy dziecko śpi, czy ma smoczek, czy nosek nie jest w łóżeczku. Nianię można dość mocno pogłośnić dzięki temu, w trakcie zmywania, odkurzania nie musimy co chwila patrzeć na ekran. <script type="application/javascript">// <![CDATA[ (function(win, doc) { win.convertiser_comparison_cfg = win.convertiser_comparison_cfg || {}; win.convertiser_comparison_cfg['ct_1517268910653'] = {"key":"e2287029147ccf16f1b3fa7fc75b8c0ae169187a","selector":"","selector_uni":"","keywords":"Xblitz Kinder","uni":"","ordering":"asc","limit":null,"theme":{"gallery":true,"card":true,"offer_logo":false,"price":{"weight":"bolder","color":"#4CAF50"},"offer":{"weight":"bold","color":"#607D8B"}}}; var script = doc.createElement('script'); script.type = 'text/javascript'; script.async = true; script.charset = 'utf-8'; script.className = 'comparison-script'; script.setAttribute('data-id', 'ct_1517268910653'); script.src = '//widget.convertiser.com/comparison.js'; var s = doc.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(script, s); })(window, document); // ]]></script> <ins class="convertiser_comparison" data-id="convertiser_comparison_ct_1517268910653"></ins>