Rodzaje lakierów do paznokci – kiedy i jak

Standardowy manicure jest dla Pań, które nie chcą wiązać się z kosmetyczką i cyklicznymi wizytami. Nie muszą wtedy przychodzić na zdjęcie trwałego lakieru, tylko zmywają sobie lakier w domu.

Vinylux jest lakierem na dłużej, producent podaje trwałość na około tydzień. Jest to natomiast bardzo indywidualna sprawa jest związana z rodzajem płytki. Jeżeli jest rozdwajająca się, to żaden lakier długo się nie utrzyma i należy najpierw zaleczyć rozdwajanie. Jeżeli codziennie zmywa się tonę naczyń ręcznie, to lakier na paznokciach również nie będzie trzymał się zbyt długo.

Malowanie paznokci ombre

Ombre to znaczy 2-3 kolory wymieszane i łagodnie przechodzące między sobą. Robi się to głównie na hybrydach. Pierwsza metoda to gąbka, którą miesza się i nakłada kolory. Ewentualnie cienkim pędzelkiem zamazuje granice dwóch kolorów nachodzących na siebie. Z reguły wychodzi najlepiej na lakierach hybrydowych bo ten nie zastyga tak szybko. Możemy uformować kolory jak chcemy i dopiero utwardzić pod lampą.

Jak dobrać kolor paznokci

Bardzo często panie kierują się tym, jak się ubierają, jakie kolory lubią. Czy mają wyjście wieczorowe, jaką mają kreację czy dodatki. Często zdarza się także kolor paznokci pod strój kąpielowy na urlop wypoczynkowy czy zgodny z obecnym nastrojem. Można rozweselić się odważniejszym kolorem czy na jesień położyć klasyczne brązy czy fiolety. W lecie królują neonowe, w zimie bardziej klasyczne.

16-25 – kobiety młode i szalejące

Uwielbiają się w różnych barwach i zdobieniach. Są bardziej odważne w stylizacji i dobrze koloru na paznokciach. Lubią również świecące paznokcie i zawsze są na bieżąco z obecną modą.

30 i wyżej

Bardziej stonowanie i klasyczne, jeden kolor i bez szaleństwa. Ale trafiają się osoby, które lubią zaszaleć np. jadąc na urlop czy sylwestra. Bardzo często zdarza się manicure pod pracę. Np. W bankach, urzędach są wytyczne by paznokcie były naturalnych kolorów lub czerwone klastyczne. Podobnie jest w sieciach sklepów z biżuterią gdzie np. są wymagane klasyczne francuskie lub właśnie klasyczne czerwone.