Jak poradzić sobie z wysuszeniem ust. Jeżeli mamy porę letnią, należy używać filtrów przeciwsłonecznych. Usta mają bardzo cienką skórę, która potrafi bardzo szybko przepalić się od słońca i wysuszyć.  Pomadki ochronne z filtrem UV SP najlepiej 50. Jeżeli nasze usta już się wysuszyły należy je nawilżyć i natłuścić. Dobrze jest zrobić piling ust np. zmieloną kawą bądź produktami dostępnymi na rynku kosmetycznym i położyć grubą warstwę miodu bądź innego specjalistycznego kosmetyku i kilkukrotnie powtórzyć zabieg a na pewno pomoże.

Później używajmy produktów, które nam odpowiadają. Jeżeli nie lubimy lepkich i ciężkich konsystencji typu błyszczyk, to używajmy pomadek. Zostawią kolor, ale nie będzie efektu zlepienia. Jeżeli nie lubimy w ogóle koloru na ustach, to bezbarwne pomadki ochronne lub błyszczyki ochronne bez koloru będą idealnym rozwiązaniem.

Jeżeli chodzi o optyczne powiększanie ust makijażem, to klastyczną metodą jest przypudrowanie ust pudrem i obrysowanie ich konturówką wychodząc delikatnie poza ich naturalną granicę. Następnie wypełnienie ich pomadką lub błyszczykiem w zależności od tego, co nam się dobrze nosi.

Dobór koloru ust. Najczęściej dopasowuje się kolor typu urody i do stylu, następnie do aktualnej mody oraz kreacji. Bardzo popularne są oczywiście czerwienie, borda, oberżyna a nawet czarne usta. Należy mieć przede wszystkim bardzo dobrze zadbane usta i każdy kolor musi być idealnie wyrysowany. Mocne kolory na ustach tworzą graficzny obraz, który musi być perfekcyjnie wymalowany, bo niedoskonałości będą rzucały się w oczy.