Tajemnice stylizacji włosów: Rodzaje koloryzacji. Nietypowe techniki

0
717

Typowe balejaże i pasemka odchodzą już z mody. W ich miejsce wchodzą nowe techniki. W dzisiejszym wpisie porównamy najpopularniejsze z nich.

Jedną z technik są refleksy, które robi się zazwyczaj na koronie głowy już od samych odrostów. Zazwyczaj są to cieniutkie pasemka, które w delikatny sposób przenikają się z naszym kolorem, podkreślają ich głębię i nadają naszej fryzurze świeży charakter. Refleksy mogą być zarówno jasne jak i ciemne. Coraz częściej klientki decydują się na karmelowe pasemka na brązowych włosach aby nadać im dynamiczności. Ta koloryzacja staje się powoli hitem. Trzeba jednak pamiętać, że jeżeli kolor włosów nie jest naturalny pod tę technikę, fryzjer musi je najpierw rozjaśnić i stonować a to podniesie koszt usługi w porównaniu do tradycyjnych pasemek.

Popularnym zabiegiem dla blondynek oprócz ombre staje się zmiana koloru na biały blond. Ten rodzaj koloru jest bardzo trudny do osiągnięcia zwłaszcza u osób o ciemnym kolorze włosów. W tym przypadku najczęściej uzyskuje się kolory żółtawy lub rudawy. Należy podkreślić, że taka koloryzacja bardzo uwrażliwia włos i trzeba być systematycznym w rozjaśnianiu odrostów. Im dłużej będziemy z tym zwlekali tym bardziej widoczne będą poziome przejścia z rudawym odcieniem. Pamiętajcie także, że ten kolor jest trudny do utrzymania, bo zimny blond ma tendencję do żółknięcia. Dobrzy fryzjerzy zalecają wtedy swoim klientkom używanie specjalistycznych szamponów rewitalizujących lub masek odświeżających kolor pomiędzy kolejnymi malowaniami.

Równie ciekawą techniką dla kobiet z blond włosami, ale nie tylko jest tzw. babylights. Polega na rozjaśnieniu cienkich pasm włosów przy twarzy i na końcówkach by włosy, które okalają twarz wyglądały na naturalnie rozjaśnione słońcem.

Flamboyage jest to technika stająca się hitem w koloryzacji. Efekt jest podobny jak do sombre. Różni się sposobem nakładania farby. Przy tej koloryzacji włosy nie są wybierane szydełkowo, tylko są przyklejane cieniutkimi warstwami do specjalnych taśm i rozjaśniane różnymi kolorami farb.

Dzięki tej technice odrosty nie tak bardzo rzucają się w oczy, nie ma także widocznych pasemek. Flamboyage daje efekt 3d w koloryzacji wraz z efektem pojaśnienia włosów słońcem. Można w tej technice bawić się odcieniami farb. Czym większa zabawa i kreatywność fryzjera, tym lepszy efekt. Jak fryzjer nie ma specjalnych pasm może je nakładać na zwykłej folii bardzo cienkich sekcji na tapirze, ale wtedy koloryzacja jest bardzo pracochłonna.

Jeżeli koloryzacja wykonana jest w sposób prawidłowy i przez profesjonalistę, staje się sztuką i wszystkie panie z pewnością będą zazdrościły nam pięknego koloru. Poczujemy się także wyjątkowe. Taki rodzaj koloryzacji waha się często od 150-400.

Syberyjski blond zapowiada się na hit lata oraz jesieni. Jest to bardzo jasny blond o odcieniu między chłodnym beżem a popielą. Jest bardzo piękny ale też trudny do uzyskania.

Następny w kolejce jest różowy blond. Jest to różowo-złotawy blond, taki lekko pastelowy. Ślicznie podkreśla opaleniznę i dzięki niemu, można zrobić furorę w wakacje. Kolor ten jest znacznie łatwiejszy do uzyskania niż kolor zimny np. popielaty.