Mężczyźni też powinni zadbać o stopy

0
605

Która z nas, kobiet nie lubi smyrania stopą o stopę swojego faceta? Przyjęło się, że pedicure to typowo „damska” usługa. Nic bardziej mylnego. Panowie też borykają się z problemem zrogowaciałej skóry, odciskami, modzelami czy wrastającymi paznokciami.

Pedicure jest typowym zabiegiem pielęgnacyjno-upiększającym. Spośród oferowanych wariantów tego zabiegu, możemy wyodrębnić trzy rodzaje: pedicure kosmetyczny, pedicure biologiczny i pedicure podologiczny, zwany inaczej leczniczym lub specjalistycznym.

Pierwsza przytoczona opcja polega na opracowaniu stopy i płytki paznokcia za pomocą narzędzi takich jak: frezarka, cążki, pilniki, polerki. Pedicure biologiczny jest naturalnym, delikatniejszym wariantem, w którym nie używa się ostrych, inwazyjnych narzędzi, w związku z czym nie ma możliwości przerwania ciągłości naszej skóry. Skórki przy paznokciach są zmiękczane i odepchnięte delikatnymi narzędziami, a nie wycinane, jak to odbywa się w pedicure kosmetycznym.

Trzeci rodzaj to pedicure podologiczny i jest to bardziej zaawansowana procedura. O ile pedicure kosmetyczny obejmuje pielęgnację skóry i paznokci stóp, to pedicure podologiczny, zdecydowanie różni się od tej wersji. Zmiany występujące na stopie są diagnozowane przez podologa pod kątem różnych współistniejących schorzeń. Specjalista w tej dziedzinie współpracuje z lekarzami różnych specjalności, otaczając pacjenta kompleksową opieką. A wszelkie zmiany usuwa, za pomocą specjalistycznych narzędzi.

W większości przypadków super sprawdzi się wariant kosmetyczny. Po zabiegu stopy są świeże, miękkie, gładkie, estetyczne, a paznokcie pięknie ukształtowane i wypolerowane lub pokryte odżywką – wedle życzenia. Mamy poczucie lekkości i komfortu chodzenia.

Sam zabieg to chwila relaksu, kiedy możemy zanurzyć się w lekturze ulubionej książki, nadrobić prasowe zaległości, lub po prostu wyłączyć na chwilę myślenie, rozkoszując się przyjemnym masażem stóp na zakończenie zabiegu.

Lato za pasem, więc tym bardziej warto zadbać o stopy.