Nie każda woda w kosmetykach jest taka sama

0
255

Woda to źródło życia i równowagi skóry – dzięki niej zachowujemy młodość i piękny wygląd na dłużej. Nie wszyscy jednak wiedzą, że nie każda woda jest taka sama i nie wszystkie jej rodzaje wpływają pozytywnie na właściwości nawilżające produktów kosmetycznych.

Malwina Zasada, kosmetolog, trener krajowy i ekspert francuskiej marki Institut Esthederm, wyjaśnia, dlaczego jakość wody w kosmetykach ma tak ogromne znaczenie.

1Jakie znaczenie ma woda dla naszej skóry?

Woda ma ogromne znaczenie dla odporności skóry, jej elastyczności i zdrowego wyglądu. Odwodnienie skóry właściwej jest pierwszym krokiem do powstania zmarszczek oraz zmniejszenia efektywności terapii pielęgnacyjnych. W życiu codziennym zanieczyszczenia, stres, wysokie i niskie temperatury oraz inne czynniki destabilizujące zewnątrz- jak i wewnątrz-pochodne, zakłócają̨ aktywność́ komórek skóry. Zaburzenie równowagi wodno-lipidowej skutkuje odwodnieniem, ściągnięciem, uczuciem dyskomfortu i utratą blasku.

2A jaką rolę pełni woda w kosmetykach?

Woda to substancja bazowa – podobnie jak alkohol, oleje i inne rozpuszczalniki, jest niezbędna do wykonania kosmetyku. Pozwala na utworzenie odpowiedniej formy preparatu, np. żelu, emulsji, a także wprowadzenie do niego substancji czynnych. W produktach pielęgnacyjnych z reguły stanowi główny składnik formuły, około 70% (w przypadku balsamów wartość ta może być jeszcze wyższa) – dlatego jej jakość wpływa znacząco na właściwości gotowego produktu.

3Jakie rodzaje wody możemy znaleźć w składach kosmetyków?

Najbardziej popularną jest woda destylowana, używana powszechnie przez większość producentów kosmetyków. Jest ona zwyczajnym komponentem, stanowiącym jedynie substancję bazową i nie wykazującą bezpośrednio działania pielęgnacyjnego. Wysoko zmineralizowana woda termalna jest zbyt bogata w minerały, przez co prowadzi do atrofii, czyli zaniku komórek i może spowodować wręcz odwodnienie skóry. Natomiast woda demineralizowana, czyli pozbawiona minerałów może uszkadzać komórki. Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie Wody Komórkowej i tego składnika powinniśmy poszukiwać w składzie kosmetyków (wykazały to 6-godzinne badania przy użyciu hodowli komórek skóry in vitro).

4Dlaczego Woda Komórkowa jest lepsza od innych?

Woda Komórkowa – Cellular Water to innowacyjna formuła opatentowana przez francuską markę Institut Esthederm Inspirowana wodą naturalnie występującą w skórze, zapewnia jej młody i zdrowy wygląd. Jest to podstawowy składnik wszystkich produktów Institut Esthederm, ale również oddzielny produkt w formie sprayu, który w każdej chwili pomoże zenergetyzować, nawilżyć skórę, jednocześnie działając antyoksydacyjnie i zapewniając promienny wygląd. Jej sekret tkwi w tym, że ma podobne właściwości fizykochemiczne do płynu śródmiąższowego, który otacza komórki, i wykazuje doskonałą biokompatybilność, czyli mówiąc prościej, jest identyczna z wodą obecną w naszej skórze. Codzienne stosowanie Cellular Water zapewni trwałą poprawę jakości skóry, odpowiednie nawilżenie i spowolnienie procesów starzenia się.

5CELLULAR WATER SPRAY

Woda Komórkowa w sprayu o działaniu energetyzującym.

100ml/89 zł, , www.esthederm.pl

Sprawdź w naszym pasażu