Depilator Panasonic ES-EL8A – recenzja, test, opinie

0
791
Depilator Panasonic ES-EL8A
Depilator Panasonic ES-EL8A

Testujemy dla Was najnowszy depilator od Panasonic. Model ES-EL8A pozwala nie tylko na depilację nóg, pach i strefy bikini, ale również na golenie nóg oraz pielęgnację stóp. Jak sprawuje się w praktyce? Zapraszam na test.

Depilator Panasonic ES-EL8A kupujemy w dość dużym i elegancko zapakowanym pudełku. W jego wnętrzu znajdziemy ładowarkę i wymienne głowice. Depilator jest bezprzewodowy i potrzebuje około godziny zasilania by w pełni się naładować. Starcza to na 30 minut ciągłej pracy.

Depilator Panasonic ES-EL8A
Depilator Panasonic ES-EL8A

Panasonic ES-EL8A jest lekki i dobrze leży w dłoni. Ma długą lecz szczupłą rączkę, co ułatwia trzymanie urządzenia w ręku, zwłaszcza pod wodą. Warto dodać, że jest po prostu ładny i pasuje do kobiecej kolorystyki. Przydatnym dodatkiem jest doświetlenie za pomocą diody. Ułatwi to dojrzenie pominiętych włosów zwłaszcza gdy w łazience mamy słabe oświetlenie. Jest dość głośny podobnie jak inne urządzenia dostępne na rynku.

To, co mnie zaskoczyło to dodatkowe nasadki oraz komplet wymiennych głowic, które umożliwiają nie tylko depilację. Panasonic wyposażył także urządzenie w głowicę służącą do pielęgnacji stóp np. ściera martwy naskórek czyli innymi słowy – taki automatyczny pumeks.

Depilator Panasonic ES-EL8A
Depilator Panasonic ES-EL8A

Depilacja Panasonic ES-EL8A w praktyce

Urządzenie ma 3 tryby pracy – łagodny, normalny i z pełną mocą. Może być używany zarówno na mokro jak i na sucho. Preferuję depilację na mokro ponieważ odczuwam mniejszy ból i mam mniejsze podrażnienia. Producent zaleca używanie zwykłych żeli do depilacji, które nie zawierają w sobie peelingu. Należy umyć depilowane miejsce i nałożyć niewielką ilość żelu na nasadkę urządzenia. Po ustawieniu trybu pracy np. normalnego, przykładamy depilator do skóry pod kątem 90 stopni. Tego typu urządzenia najlepiej radzą sobie z włoskami o długości około 2-3 milimetrów. W przypadku dłuższych, mogą zdarzyć się pojedyncze pominięcia lub oderwanie fragmentu włosa.

Depilator Panasonic ES-EL8A
Depilator Panasonic ES-EL8A

Golenie Panasonic ES-EL8A w praktyce

Korzystając z głowicy do golenia, podobnie jak w przypadku depilacji, możemy robić to zarówno na sucho, jak i na mokro z żelem. Przetestowałam oba sposoby i urządzenie goli dość szybko i dokładnie. Golarka prowadzi się gładko i szybko po nogach, ale w niektórych miejscach musiałam przejechać ponownie. Skóra po goleniu zostaje gładka, a nie ostra.

Plusy i minusy Panasonic ES-EL8A

To, co mi się spodobało, to łatwość czyszczenia głowic pod bieżącą wodą. Producent dołączył do zestawu szczoteczkę, która okaże się pomocna w czyszczeniu większych zabrudzeń. Należy wspomnieć, że dość łatwo zmienia się poszczególne głowice i nakładki. Jako minusy wskażę czas pracy baterii na pełnym ładowaniu. 30 minut może okazać się zbyt krótkim czasem aby wydepilować obie nogi i złuszczyć naskórek nakładką do pielęgnacji stóp. Dodatkowo, instrukcja zaleca, by do pielęgnacji przystąpić z naładowaną do pełna baterią. De facto, sprawdza się do peelingu martwego naskórka całkiem nieźle.

 

 

 

PRZEGLĄD RECENZJI
Cena
8
Funkcjonalność
10
Zawartość opakowania
10
Czy kupiłabym ponownie
9
Poprzedni artykułMasaż w ciąży – czy jest wskazany?
Następny artykułNowe odżywki koloryzujące Joanna Ultra Color System
Redakcja portalu Stronapiekna.pl.
Reasumując. Po wielokrotnym użyciu depilatora Panasonic ES-EL8A, jestem nim zauroczona. To dość uniwersalne urządzenie, które pomaga zadbać o nogi, pachy, bikini i dodatkowo stopy. To świetne rozwiązanie, zwłaszcza w gorące, letnie dni gdy odsłania się więcej ciała. Cena urządzenia wynosi 460 zł.depilator-panasonic-es-el8a-recenzja-test-opinie