Wiele osób nie dba w ogóle o swoje stopy a jest to bardzo ważne i konieczne ze względów higienicznych. Jak można zadbać o swoje stopy?

Przede wszystkim warto stosować peeling do stóp. Można go wykonać na kilka sposobów. Jednym z nich są specjalne skarpetki, które zawierają kwas złuszczający skórę. Tradycyjnym sposobem jest moczenie stóp w wodzie i wykonanie peelingu za pomocą pumeksu lub stosować krem z zawartością drobinek pilingujących.

Należy pamiętać, że peelingu nie można stosować częściej niż dwa razy w tygodniu. Skóra będzie się broniła i może bardziej narastać w przypadku częstych peelingów. Z kolei raz w miesiącu warto wybrać się na klasyczny pedikiur, na którym specjalista złuszczy naskórek specjalną frezarką by skóra była gładka i miękka. Peeling też pomoże w głębszym dostaniu się kremu nawilżającego do warstw skóry na stopach. Po wymoczeniu, złuszczeniu i nawilżeniu można zająć się obcięciem paznokci i usunięciem skórek, a na końcu pomalowaniem paznokci.

Zima to wbrew pozorom lepsza pora dla stóp niż lato. Kobiety mniej chodzą na pediucure zimą, bo nie pokazują stóp w zimowych okresach. Dzięki noszeniu bawełnianych skarpet skóra lepiej się złuszcza, ponieważ skarpetki nieustannie trą po niej naturalnie ją złuszczając. Woda w zimie nie odparowuje z nich tak szybko ze stóp. Dlatego warto w lecie bardziej nawilżać stopy.

Najczęstsze błędy Polaków

Polacy coraz świadomiej podchodzą do tematu dbania o stopy. Niezadbana stopa w pięknym bucie nie idzie w parze. Świadomość jest spora nie tylko wśród kobiet, ale również u mężczyzn. Patrzymy na innych i chcemy też być ładniejsi i bardziej zadbani. Niestety często jeszcze ludzie zapominają o zabezpieczeniu się na basenach przed chorobami pochodzenia wirusowego i grzybiczego.

Często zarażani są kurzajkami, grzybicą paznokci i stóp. Te choroby bardzo często przenoszą się nawet w miejscu, gdzie jest dużo substancji z chlorem. Pamiętajmy, że również tam gdzie nie ma wody na basenie nie powinniśmy dotykać podłogi gołą stopą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here