Coraz częściej w modzie staje się noszenie długich włosów i ich zapuszczanie. Wiele osób nie strzyże włosów przez wiele miesięcy a nawet lat. Należy jednak pamiętać, że włos rośnie od skóry, a końce są systematycznie niszczone przez różne czynniki. Warto przycinać włosy co 3-4 miesiące, a gdy są bardzo zniszczone, to nawet częściej.

Włosy cały czas rosną. Są również nieustannie niszczone przez różnice temperatur, ocieranie o ubrania, modelowania, wiązania czy ciągłe malowanie. Długie włosy wymagają jeszcze staranniejszej pielęgnacji niż krótsze. Jak trafimy na dobrego fryzjera to będzie nas dobrze prowadził i szybko zapuścimy zdrowe i długie włosy. Czasem fryzjer może stwierdzić, że trzeba będzie ich więcej ściąć. Najczęściej jest tak po lecie i po ostrej zimie lub po źle wykonanej usłudze. Często Klientki przychodzą do salonu na strzyżenie, a ich włosy wcale tego nie potrzebują.

Jak szybko rosną włosy?

Miesięcznie włosy wydłużają się średnio o jeden centymetr. Czasem jest to parę milimetrów więcej, co zależy głównie od osoby. Zanim zdecydujecie się o zapuszczeniu długich włosów, pamiętajcie, że niestety nie każda osoba może sobie na to pozwolić. Nasze cebulki mają różną wytrzymałość i po prostu może okazać się, że nie utrzymają tak długich włosów. Jest to kwestia indywidualna dla każdego. Stosunkowo łatwiej jest zapuścić i utrzymać długie włosy osobom młodym, ale oczywiście są wyjątki od reguły.

Włosy zaczynają wypadać. Co zrobić?

Jeżeli w trakcie zapuszczania włosów, zaczynają nam nagle wypadać, to warto jest je przyciąć kilka centymetrów więcej. Jest to znak, że osiągnęliśmy maksymalną długość dla naszych cebulek. Możemy wzmocnić je przy pomocy wcierek i ampułek lub utrzymać określoną długość. Pamiętajcie również, że mając długie włosy, należy ograniczyć mocno niszczące zabiegi. Łatwiej jest przy tym utrzymywać ciemne włosy, bo ich malowanie mniej ingeruje w strukturę. Zalecam robić te zabiegi u polecanych specjalistów, ponieważ dobrzy fryzjerzy mogą pomalować sam odrost farbą a dalej odświeżyć kolor specjalnymi preparatami.

1 KOMENTARZ

  1. Jak zaczęłam zapuszczać włosy, to regularnie podcinałam końcówki, ale okazało się, że włosy rosną tak wolno, że przez to podcinanie są coraz krótsze. W końcu zaczęłam brać tabletki biotebal z biotyną, które mi dermatolog polecił, bo biotyna przyspiesza wzrost włosów. I po kilku tygodniach zaczęłam widzieć efekty. Tylko trzeba być konsekwentnym i brać je regularnie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here