Czas nabrać koloru przed latem. Dziś na tapecie opalanie natryskowe, którego sama osobiście jestem wielką fanką. Mężczyźni też coraz częściej z takiej „bezpiecznej” opcji korzystają.

Opalanie natryskowe to przede wszystkim zabieg upiększająco-pielęgnujący. Zabiegi są na tyle bezpieczne, że mogą korzystać z nich kobiety w ciąży, karmiące matki, alergicy czy osoby cierpiące na bielactwo. Zabieg jest także przyjazny tatuażom – preparat nie wpływa na kolor i nie podrażnia skóry. Trzeba jednak pamiętać, żeby tatuaż był bezwzględnie wygojony.

Tego typu opalanie jest ciekawą alternatywą dla solarium czy tradycyjnego słońca. Nie eksponujemy tu ciała na szkodliwe działanie promieni UV. Sama aplikacja produktu trwa zaledwie kilka minut. A jaki powinien być odpowiedni produkt? Dobre preparaty nie zawierają: sztucznych konserwantów, alkoholu ani niebezpiecznych środków chemicznych, które nie są obojętne dla naszego organizmu.

Profesjonalnie przeprowadzona procedura opalania nie zostawia smug na ciele. Produkty dobrej jakości wiodących marek nie niszczą ubrań – spierają się w letniej wodzie bez dodatku detergentu.

Jak przygotować się na opalanie natryskowe?

Na zabieg zaleca się przyjść w luźnych, sportowych i ciemnych ubraniach. Sam proces trwa kilka chwil. Trzeba pamiętać jednak o istotnym przygotowaniu się w domu. Na zabieg przychodzimy sauté – bez kremów, balsamów i perfum na ciele. Dzień wcześniej i tego samego dnia rano, kiedy zaplanowane jest opalanie, zaleca się umycie całego ciała łącznie z twarzą, w płynie do higieny intymnej. Ma kwaśne ph i bardzo dobrze usuwa resztki tłustych preparatów do pielęgnacji, dzięki czemu opalenizna lepiej się trzyma. Trzy doby wcześniej najlepiej również zrobić peeling całego ciała, który usunie zrogowaciały naskórek i przygotuje skórę pod aplikację samoopalacza.

Opalanie natryskowe – Jak przebiega?

Zabieg wykonywany jest w specjalnej kabinie za pomocą urządzenia rozpylającego płyn opalający. Po aplikacji preparatu ekspert opalania natryskowego suszy dokładnie ciało aż do całkowitego wyschnięcia preparatu.

Po zabiegu należy unikać kontaktu z wodą i wysiłku fizycznego przez około 6-8 godzin, w zależności od zaleceń producenta użytego preparatu. Po tym czasie należy spłukać ciało wodą.

Efekt opalenizny utrzymuje się od 5 do 14 dni. Wymywa się równomiernie blaknąc. Żeby dłużej cieszyć się intensywnym kolorem, można utrwalać go specjalnymi, beztłuszczowymi preparatami.

Z tego typu opalania chętnie korzystają  tancerze, kulturyści, trenerzy personalni, a także mężczyźni przed istotnymi uroczystościami. Tak więc Panowie, czas złapać trochę słonecznego koloru. Wiosna to dobry moment na optymistyczny wakacyjny look.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here