Manicure dla facetów. Jak wygląda, na czym polega?

0
80

Powszechnie wiadomo, że nie tylko szata zdobi człowieka, szczególnie w dobie dzisiejszych czasów, kiedy tak ważną rolę odgrywa wygląd zewnętrzny. Estetyczne, wypielęgnowane dłonie są jednym z najważniejszych elementów męskiego look-u i stanowią swoistą elegancką wizytówkę.

Przed przystąpieniem do pracy kosmetyczka przeprowadza mały wywiad, ogląda dłonie i proponuje odpowiedni „scenariusz” zabiegu. Następnie dezynfekuje skórę dłoni. Kolejne kroki to zmiękczenie i odepchnięcie skórek (jest to tzw. manicure biologiczny), lub wycięcie skórek za pomocą cążek (manicure klasyczny).

Paznokcie są skracane, a następnie nadawany jest im wcześniej ustalony kształt. Powierzchnia płytki paznokcia zostaje wyrównana i wypolerowana. Używa się do tego specjalnej frezarki kosmetycznej i bloczków polerskich. Ewentualnie według potrzeb nakłada się odżywkę do paznokci lub pokrywa się płytkę „męskim” lakierem, na który decyduje się średnio co trzeci mężczyzna.

Na zakończenie zabiegu, w dłonie wmasowany jest krem odżywczy a skórki okołopaznokciowe zostają posmarowane oliwką.

Męski manicure należy już do kanonu zabiegów dla panów. Jest to standardowa pozycja w ofercie większości salonów kosmetycznych. Należy dodać, że zabieg podstawowy może być rozszerzony o wersję spa, która polega na masażu z użyciem peelingu, a następnie zastosowaniu odżywczej maski i parafiny. Zabieg taki dedykowany jest suchej skórze dłoni. Efekty widoczne są od razu.

Podsumowując, procedura jest bezbolesna, przyjemna i zdecydowanie poprawiająca jakość dłoni. Wybierając salon kosmetyczny powinniśmy stawiać na profesjonalizm i najwyższy poziom świadczonych usług. Należy zwrócić uwagę na higienę miejsca zabiegu oraz sterylność narzędzi, które powinny być zapakowane w jednorazowe rękawy, opisane i otwierane przy nas. Ponieważ jest to zabieg, w którym zachodzi ryzyko skaleczenia, miejmy na uwadze nasze zdrowie i bezpieczeństwo.

Czas trwania zabiegu w zależności od rodzaju manicure i ewentualnych dodatkowych czynności pielęgnacyjnych wynosi od około 20 do 60 minut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here