Oprócz makijażu dziennego i wieczorowego bardzo popularne są makijaże okazyjne jak np. ten wykonywany dla panny młodej przed jej ślubem czy sesją zdjęciową.

Kobieta, która idzie do makijażystki przed ślubem powinna zrobić makijaż próbny. Chodzi o to, aby nie była zaskoczona efektem w dniu najważniejszej dla niej ceremonii, zwłaszcza jeżeli makijaż będzie robiła po raz pierwszy u jakiegoś fachowca np. w innym mieście.

Każda kosmetyczka ma własny styl, który nie musi nam odpowiadać. Makijaż ślubny różni się od zwykłego głównie tym, że musi być przede wszystkim trwały. Jest niejako między makijażem dziennym a wieczorowym. W makijażu ślubnym pokazujemy się zarówno na dworze w dzień, w kościele przy świetle sztucznym ale również po zmroku na weselu. Trudnością dla makijażystki jest zbalansowanie tych rzeczy tak, aby w każdej sytuacji wyglądać dobrze. Nie można przesadzić, ale trzeba też dobrze wyglądać na zdjęciach i w obiektywie kamery.

Makijaż ślubny musi też być perfekcyjny. Każdy z gości zwraca uwagę na wszystkie elementy panny młodej. Na fryzurę, jej wygląd, kreację i twarz. Panna młoda musi w tym dniu czuć się wyjątkowo.

Jak przygotować się do makijażu ślubnego? Skóra musi być dobrze wypielęgnowana. Warto pochodzić wcześniej do kosmetyczki na odpowiednie zabiegi by dobrze złuszczyć i nawilżyć skórę. Dzięki temu nie będzie efektu przesuszeni skóry po nałożeniu trwałego podkładu. Gotowy makijaż spryskuje się specjalnymi preparatami utrwalającymi w sprayu. Kwestią indywidualną jest z kolei to, czy chcemy mieć przedłużane rzęsy, wyrysowane usta czy mocniej podkreślone oczy.

Innym specyficznym makijażem jest makijaż fotograficzny. Charakteryzuje się on mocniejszym podkreśleniem, mocniejszym modelowaniem i rozświetlaniem skóry. Spowodowane jest to pochłanianiem przez aparat barw i intensywności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here