Wiele osób często pyta kosmetyczki czy makijaż można nakładać na każdą twarz i rodzaj cery. Otóż jeśli skóra na twarzy jest podatna na uczulenia, należy poszukać kosmetyków łagodnych i niewywołujących podrażnień czy alergii. Możemy stosować makijaż na większość cer jeśli mamy odpowiednio dobrane kosmetyki do jej rodzaju i problematyki. Pamiętajmy, że najważniejsza jest jednak odpowiednia pielęgnacja i codzienne dokładne oczyszczanie skóry.

Źle dobrane kosmetyki mogą podrażniać naszą skórę. Twarz może stać się nagle zaczerwieniona, poraniona a nawet dostać uczulenia. Kosmetyki jednej marki mogą działać na nas w różny sposób. Np. dwa różne rodzaje tuszy do rzęs jednej marki. Jeden może powodować, że będą piekły nas oczy, ale drugi rodzaj tuszu wcale nie musi już powodować tego samego objawu ponieważ skład ich może być całkiem inny.

Jeżeli zauważymy, że na naszej skórze widać podrażnienia, należy odstawić kosmetyki. Nie wiemy dokładnie, na co zostałyśmy uczulone w danej chwili. Dobrym wyborem będzie odwiedzenie dermatologa, który doradzi nam, jakimi środkami możemy złagodzić objawy uczulenia na twarzy.

Jeżeli alergia ustanie, możemy próbować używać innych kosmetyków lub zmniejszyć ich ilość i obserwować naszą skórę. Jeżeli wiemy, że nasza cera ma tendencję do podrażnień, to powinniśmy używać kosmetyków hipoalergicznych, takich typowo aptecznych. Można je kupić w aptekach i drogeriach, a są dedykowane właśnie alergicznym skórom.

Czy makijaż wymaga wprawy?

Są reguły i zasady, które są dość ogólne. Nie możemy jednak się nimi sugerować na ślepo. Należy pamiętać, że każda skóra i każda twarz jest inna. Dobierajmy makijaż do swojego charakteru i stylu oraz jak chcemy wyglądać i w czym się dobrze czujemy. Nie chodzi o to, aby się przemalować i wyglądać przez to źle ale abyśmy czuły się dobrze we własnej skórze i ważne jest aby podkreślać walory swojej urody.

Możemy poduczyć się krokami ogólnymi, ale im więcej wprawy, tym efekty będą lepsze. Będziemy świadome, jak chcemy wyglądać oraz które kosmetyki są dla nas najlepsze.

Ważne aby się nie bać makijażu i próbować różnych opcji wtedy będziemy mogły wybrać to co dla nas najlepsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here